×

Message

Archive advert

 

Dar od niebios (Diarado x Chacco-blue)

5-10k euroAdd to Favourites
Price: 8.000 8000 Price is negotiable
Added 2020-10-03 15:48:22

Description

Na sprzedaż dobrze zapowiadający się, ciemnogniady, 6-letni wałach ze świetnym pochodzeniem – dziadkiem ze strony matki jest sławny Chacco-Blue, a ojcem Diarado. (Pełny rodowód na ostatnich zdjęciach.)

 

Koń dobrze zbudowany, wysoki (ok. 177 cm w kłębie). Cechuje się ogromną siłą skoku oraz pięknym ruchem.

 

Został zajeżdżony w wieku 4 lat i od początku jest w spokojnym i rozważnym treningu (dostosowanym do stopnia rozwoju) pod okiem jeźdźca posiadającego 2 klasę sportową (dwukrotnego medalisty mistrzostw Polski). Obecnie naskakany na przeszkodach 100-110 cm z możliwościami na dużo więcej. Nie wyłamuje, w skoku dokładny i staranny, w razie błędów próbuje pomóc jeźdźcowi. Nie boi się nowych przeszkód, rowków, płotków, podmurówek. Z uwagi na wspomniany ruch, trenowany również pod kątem ujeżdżeniowym. Pod siodłem chodzi równo – nie trzeba go "pchać", ani "trzymać".

 

Ze względu na swój charakter jest odpowiedni także dla dzieci i amatorów, czy też jako koń rodzinny – nie ma żadnych narowów. Nie boi się traktorów czy samochodów – spokojny i niepłochliwy. Jest też bardzo przyjazny w stosunku do ludzi i koni – nie kopie i nie gryzie. Wychodzi na padok ze stadem – zarówno klaczami jak i wałachami, w tym kucami. Okazjonalnie jeździły na nim dzieci i amatorzy, co nie spotykało się z problemami.

 

Zabiegi pielęgnacyjne – czyszczenie, siodłanie – przechodzi bez żadnych problemów zarówno na stanowisku, przywiązany, a także w boksie. Jest też wzorem przy kuciu i wizytach weterynaryjnych. Co istotne - regularnie przekuwany i werkowany (co 8 tygodni), a także szczepiony, odrobaczany w terminie. Koń rzadko podróżował przyczepą, ale za każdym razem był bezproblemowy w transporcie (bardzo ufa człowiekowi).

 

Koń stacjonuje w Poznaniu, na życzenie przesyłam więcej zdjęć i filmy.

 

Zapraszam do kontaktu, cena podlega negocjacji.

Specific details

Discipline Dressage , Jumping
Gender Gelding
Actual TUV No
Mother Chacorla
Father Diarado
Height XL 174cm and more
Year of birth 2014
Colour Bay, Dark bay
Breed Polish horse noble halfblood

Location of the horse

Poland
Poznań, 60-115
Price: 8.000 8000 Price is negotiable
Added 2020-10-03 15:48:22

Advert details

Advert ID: 86
Displayed: 1500
Expires: 2021-01-01 15:48:22