×

Wiadomość

Ogłoszenie archivalne

 

Dar od niebios (Diarado x Chacco-blue)

5-10 tys.euroDodaj do ulubionych
Cena: 8.000 8000 Cena do negocjacji
Dodane 2020-10-03 15:48:22

Opis

Na sprzedaż dobrze zapowiadający się, ciemnogniady, 6-letni wałach ze świetnym pochodzeniem – dziadkiem ze strony matki jest sławny Chacco-Blue, a ojcem Diarado. (Pełny rodowód na ostatnich zdjęciach.)

 

Koń dobrze zbudowany, wysoki (ok. 177 cm w kłębie). Cechuje się ogromną siłą skoku oraz pięknym ruchem.

 

Został zajeżdżony w wieku 4 lat i od początku jest w spokojnym i rozważnym treningu (dostosowanym do stopnia rozwoju) pod okiem jeźdźca posiadającego 2 klasę sportową (dwukrotnego medalisty mistrzostw Polski). Obecnie naskakany na przeszkodach 100-110 cm z możliwościami na dużo więcej. Nie wyłamuje, w skoku dokładny i staranny, w razie błędów próbuje pomóc jeźdźcowi. Nie boi się nowych przeszkód, rowków, płotków, podmurówek. Z uwagi na wspomniany ruch, trenowany również pod kątem ujeżdżeniowym. Pod siodłem chodzi równo – nie trzeba go "pchać", ani "trzymać".

 

Ze względu na swój charakter jest odpowiedni także dla dzieci i amatorów, czy też jako koń rodzinny – nie ma żadnych narowów. Nie boi się traktorów czy samochodów – spokojny i niepłochliwy. Jest też bardzo przyjazny w stosunku do ludzi i koni – nie kopie i nie gryzie. Wychodzi na padok ze stadem – zarówno klaczami jak i wałachami, w tym kucami. Okazjonalnie jeździły na nim dzieci i amatorzy, co nie spotykało się z problemami.

 

Zabiegi pielęgnacyjne – czyszczenie, siodłanie – przechodzi bez żadnych problemów zarówno na stanowisku, przywiązany, a także w boksie. Jest też wzorem przy kuciu i wizytach weterynaryjnych. Co istotne - regularnie przekuwany i werkowany (co 8 tygodni), a także szczepiony, odrobaczany w terminie. Koń rzadko podróżował przyczepą, ale za każdym razem był bezproblemowy w transporcie (bardzo ufa człowiekowi).

 

Koń stacjonuje w Poznaniu, na życzenie przesyłam więcej zdjęć i filmy.

 

Zapraszam do kontaktu, cena podlega negocjacji.

Informacje

Dyscyplina Ujeżdżenie, Skoki
Płeć Wałach
Aktualne badania TUV Nie
Matka Chacorla
Ojciec Diarado
Wzrost XL 174cm i więcej
Rok urodzenia 2014
Maść Gniady, Skarogniady
Rasa Polski koń szlachetny półkrwi

Region

Polska
Poznań, 60-115
Cena: 8.000 8000 Cena do negocjacji
Dodane 2020-10-03 15:48:22

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 86
Wyświetlony: 1652
Wygasa: 2021-01-01 15:48:22